מרפאת עידנים - עיניים
הבית לבריאות המשפחה
 
09-7430045
 
טיפטיפול קיץ
כיצד נכון ומומלץ להתנהג ולאכול בקיץ. אילו מזונות ודרכי בישול יטיבו עם הבריאות ואילו מזונות יזיקו ויגרמו לשלל תופעות לא נעימות?
 
משקה עשב חיטה
משקה עשב החיטה עשיר במרכיבים רבים בעלי ערך רפואי ובריאותי רב. תורם בבניית כדוריות הדם האדומות, ניקוי הדם, התחדשות רקמות, מצויין לספורטאים, מעשנים, לחץ דם ועוד... כנסו לקרוא
 
טיפטיפול יתושים
עצות שימושיות לטיפול ומניעת עקיצות יתושים בדרך טבעית, ללא כימיקלים מיותרים
 
דלקות אוזניים וכפתורים
דלקות אוזניים, נוזלים באוזניים וכפתורים באוזניים לא חייבים לסבול מהם
כל המיתוסים, הסודות והגילויים בנושא חלב הפרה
מאמר שישנה לכם את ההתייחסות לחלב. כל מה שתעשיית החלב הקפידה להסתיר מאיתנו במשך עשרות שנים. הורמוני מין, הורמוני גדילה, חלבונים אלרגנים ועוד ועוד... חובה!
המיתוס שבין חלב, סידן ומחלת האוסטאופורוזיס
מה הקשר בין מוצרי חלב ואוסטאופורוזיס?
מה באמת נכון לאכול בכדי
למנוע אוסטאופורוזיס

 

 עיניים     
דף הבית >> עיניים
חשבתם פעם איך באמת עובד הדיקור ולמה הוא יעיל ?
האם דיקור באמת עוזר ? אם כן, איך זה יכול להיות?
וכמובן - איך תדעו לבחור מטפל טוב ברפואה סינית?הדיקור הסיני - אקופונקטורה
הדיקור הסיני מהווה את חוד החנית (או המחט במקרה הזה) של הרפואה הסינית בכלל ובמרפאתנו בפרט.
בשיטוט באינטרנט, ניתן למצוא חומר רב ותאוריות שונות לגבי דרך הפעולה של הדיקור כולל מחקרים רבים על השפעת הדיקור על הגוף ומחלות שונות.
 
אנו רוצים להסביר באופן כללי את צורת החשיבה של המטפל ברפואה סינית. תוכלו אף לראות זאת בוידאו שמשמאל:

למעשה, על פי הרפואה הסינית תפקוד הגוף כולו, תלוי בתפקודם של 12 האיברים הפנימיים: טחול, כבד, לב, ריאות, קיבה וכו'...
הרפואה הסינית מייחסת לכל אחד מאותם איברים, מעבר לתפקודים המוכרים מהרפואה המערבית, עוד סדרה של תפקודים הקשורים לאחריות ושליטה על רקמות השונות בגוף, על אזורים שונים בגוף, תפקודים אנרגטיים ורגשיים שונים.
לכל אחד מאותם איברים ישנה מערכת "מרידיאנים" - מעין מסלולים אנרגטיים המרשתים את הגוף ומחברים בין אותם 12 איברים אל פני השטח (אל העור).
 
וידאו הסבר על דרך החשיבה
של המטפל ברפואה סינית
על גבי אותם מרידיאנים נמצאות נקודות הדיקור. 365 במספר. התפקוד של כל נקודה מושפע מהמרידיאן והאיבר אליהם משויכת הנקודה, המיקום שלה בגוף, טכניקת הדיקור, זווית הדיקור, סדר הכנסת הנקודות בטיפול ועוד גורמים רבים הנלקחים בחשבון.
תפקידו של המטפל הוא לבצע אבחנה מדויקת על בסיס תלונות המטופל, הרקע הרפואי שלו, מין המטופל, גילו, בדיקות מעבדה והדמיות אם יש, בדיקות פיזיקליות במידת הצורך ואבחנות סיניות אנרגטיות שונות ובראשן, אבחנת הדופק.
את הדופק בודקים ב-12 עמדות שונות המקבילות ל-12 האיברים הפנימיים. על ידי התרשמות מעוצמת הדופק בעמדות השונות ואיכויות שונות שניתן להרגיש בדופק, המטפל יכול לקבל תמונה מדויקת של המצב האנרגטי של כל אחד מאותם איברים ואיך ניתן לתקן את החוסר איזון שנמצא ראו מטה את הסרטון על אבחנת דופק:

ניתן לדמות את סך כל פעולות הגוף כתזמורת של נגנים המנגנים יחד יצירה מוזיקלית. כאשר הכל תקין והגוף בריא, ניתן לומר שכל הנגנים פועלים בהרמוניה זה עם זה. כאשר משהו משתבש בגוף, זה כאילו מישהו מהנגנים אינו מתפקד כמו שצריך. אולי הוא לא בקצב, אולי הוא מנגן חזק מידי או חלש מידי...
במצב כזה המנגינה תצרום לנו ואנו עשויים לחוות סימפטומים שונים כדוגמת כאבים שונים, הצטננות, ואף מחלות קשות. המטפל בדוגמה זו משמש כמנצח על התזמורת שתפקידו לזהות בעזרת הדופק, מי מהנגנים אינו מבצע את תפקידו כראוי ובעזרת שימוש מושכל בנקודות הדיקור, "לכוון" את אותו נגן \ איבר חזרה לתפקוד תקין.
סרטון הבחנת דופק
חשוב לציין שקיימות היום אסכולות טיפוליות שונות תחת ההגדרה של רפואה סינית עם הבדלים מהותיים הן בתהליך האבחנה, הטיפול וההצלחות הטיפוליות.
אנו במרפאת עידנים עובדים על פי עקרונות הרפואה הסינית העתיקה (אשר לפעמים נקראת גם שיטת הגזעים והענפים). למעוניינים להכיר ולהבין את ההבדלים בין האסכולות השונות ניתן לקרוא במאמר התפתחות הרפואה הסינית מתחילת המאה העשרים ועד היום. מאמר זה מומלץ לקריאה לכל אדם המעוניין לקבל טיפול ברפואה הסינית.

צמחי מרפא סיניים
כלי חשוב נוסף בארגז הכלים של הרפואה הסינית הם צמחי המרפא הסיניים. השימוש בצמחי מרפא ברפואה הסינית שם דגש על שילוב של מספר צמחים ורקיחתם ביחד, בניגוד למיצוי החומרים הפעילים בלבד כפי שנהוג בתעשיית התרופות למשל. העבודה בצורה כזו מעצימה ומדגישה את התפקודים הרצויים בכל צמח ומאפשרת איזון והפחתה של תופעות לוואי לא רצויות.
בדומה לעבודה עם נקודות הדיקור, גם לצמחים השונים ישנה השפעה על תפקוד האיברים השונים. תפקוד הצמח תלוי בטעמו, בצורתו, בצבע שלו, באזור הגידול, שלו ובתהליך העיבוד שהוא עובר וכאמור, בשילוב עם צמחים נוספים בפורמולה.
טיפול באמצעות צמחי מרפא יכול לעמוד כטיפול בפני עצמו, כטיפול תומך בטיפול בדיקור או בתזונה, או ככלי למטופל לטיפול במצבים אקוטיים שונים בהנחיית מטפל. אחד מתפקידי המטפל הוא ללמד את המטופל איך לטפל במחלות היום יום בצורה חכמה ונכונה וללא כימיקלים. אחד הכלים לכך הוא צמחי המרפא.

התוצאה
בעזרת כלים אלו (וכלים נוספים), יכול המטפל ברפואה הסינית לאבחן ולטפל במגוון רחב של בעיות בגוף האדם. התמחותו של המטפל אינה בתחום רפואי אחד כפי שנהוג ברפואה הקובנציונאלית (גניקולוגיה, לב, כלי דם, עור וכיוצ"ב) אלא בהסתכלות רחבה ומלאה על האדם והבנת הקשר בין מחלות שונות אשר מקורן בחוסר איזון אחד. על כן, טיפול נכון ומדויק, יכול לטפל במס' מחלות שונות שמקורן באותו חוסר איזון.
יתרון מהותי נוסף של הרפואה הסינית בכך שהרפואה הסינית מטפלת בשורש של המחלות (בגורם בחוסר האיזון הגורם למחלה) דבר הגורם להיעלמותה של המחלה לעומת הטיפול התרופתי הנהוג ברפואה המערבית אשר שומר או מתחזק את המחלה לאורך שנים רבות.

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ עמנו? מלאו את פרטיכם בתיבת הרישום ונחזור אליכם בהקדם
 
 חפש
    

שימושי, יעיל, חינם
לחצו כאן לגישה ישירה
Share

   תוכן אתר זה הינו לצורכי מידע בלבד והוא אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה
או הנחייה רפואית כל שהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ומטפלי המרפאה אינם רופאים.


עמוד הבית  |  צוות המומחים של עידנים  |  הקטנטנים של עידנים  |  מתנות לבחירתכם   |  סרטונים  |  צרו עמנו קשר

                        מפת האתר  |  חזור למעלה 

מרפאת עידנים | רחוב הצומת  9, כפר סבא | 09-7430045 | clinic@idanimclinic.co.il | כל הזכויות שמורות  |  צור קשר 
לייבסיטי - בניית אתרים