מרפאת עידנים - טיפול מקוצר בחום להדפסה
 

דרכים להורדת חום

מומלץ להדפיס עמוד זה ולתלות במקום נגיש בבית (כפתור ההדפסה בתחתית העמוד)

השיטות המפורטות בפרק זה, הינן סוג של "תרופות סבתא" אך הן שימשו ועדיין משמשות דורות רבים. אנו בחרנו את השיטות שאנו מכירים
מתוך ניסיון רב ומדיווח של הורים רבים כי הן יעילות בהורדת החום והקלה על הילד. לרוב, יש לצפות לירידת חום של בין 0.3-0.7 מעלות.

אמבטיות
דרך אחת, היא האמבטיות. חשוב להקפיד ולהדגיש כי על האמבטיה להיות חמימה ונעימה (ילד עם חום חש אמבטיה פושרת כקרה) אין לעשות אמבטיות קרות, ועל משך השהייה באמבטיה להיות ארוך מעשרים דקות, דבר אשר יאפשר למים לקלוט את חום הגוף לתוכם. מומלץ להוסיף לאמבטיה חצי כוס חומץ תפוחים.

גרביים עם חומץ תפוחים
דרך נוספת טובה הינה לטבול את גרבי הילד בחומץ תפוחים בזמן השינה. פעולה זו מאפשרת לגוף לפלוט את החום דרך כפות הרגליים וניתן לראות כי הגרביים מתייבשים לאחר כשעה עד שעה וחצי (מומלץ לכסות את המיטה במגבת על מנת שלא תספוג את החומץ).
בנוסף, מומלץ למהול חצי כוס חומץ תפוחים ברבע כוס מים, לטבול במגבת ו'לנגב' את כל אזורי המפרקים בגוף- עורף, בית שחי, מרפקים, שורש כף היד, ברכיים וקרסוליים.
את אותה מגבת ניתן להניח כרטייה על המצח או העורף.

 
מיץ תפוחים
לילדים מעל גיל שנה וחצי אפשר לתת לשתות מיץ תפוחים טבעי (לילדים צעירים יותר מומלץ לדלל עם קצת מים), או תה קמומיל במהלך היום.
 
הערות חשובות ליישום
אנו ממליצים להתחיל להשתמש בשיטות אלה כבר בחום של 38.5 מעלות, בכדי שנהיה בטוחים שאנחנו נשארים בטווח בו ההורים אינם מודאגים.
חשוב להדגיש כי כהורים עלינו לתצפת על התנהגות הילד במהלך מחלה המלווה בחום, תוך תשומת לב ועין בוחנת.
שימו לב לחיוניות ילדכם (ערנות, תקשורת, תגובתיות וכיוצ"ב). זהו אחד המדדים החשובים להבנת מצבו של הילד ויכולתו של הגוף להתמודד עם המחלה.
זכרו, ילדים בזמן מחלה יכולים להיות מעט נודניקים, דורשים תשומת לב יתרה או עייפים. כל אלו הינם סימפטומים תקינים למהלך של מחלה.
יתרה מכך, אם הילד ערני, תקשורתי וחיוני, לרוב אין חשש לדאגה והוא יתגבר על המחלה באופן תקין.

הקפידו לתת לילדכם שתייה ואל תלחצו לאכילה. כאשר תאבנו של הילד חוזר, לרוב זהו סימן לסופה של המחלה.
ילד שאינו חיוני, אינו מתקשר, ערנותו נמוכה, אפטי וכיוצ"ב, גם אם חום גופו אינו גבוה, יש להתייחס למצבו באופן חריף ולעדכן את הרופא המטפל והמטפל במרפאתנו.

אם אתם לא בטוחים, חוששים או רוצים עין מקצועית נוספת למעקב, אנחנו כאן בשבילכם. צרו עמנו קשר בטל: 09-7430045 ונשמח לעזור.

שלכם,

צוות מרפאת עידנים 09-7430045
רפואה עתיקה - בעידן חדש
הבית לבריאות המשפחה

בהנהלת רועי סופר - מומחה לרפואה סינית עתיקה 
אין הכתוב לעיל מהווה המלצה רפואית כל שהיא או תחליף ליעוץ רפואי מתאים
שלח לחבר הדפס
שתף