מרפאת עידנים - מאמר: האם חובה לסבול בגיל המעבר?
 מאמר: האם חובה לסבול בגיל המעבר?     
דף הבית >> מאמרים ומידע מקצועי >> מאמר: האם חובה לסבול בגיל המעבר?
 

האם חובה לסבול בגיל המעבר?

איך להיפטר מתופעות גיל המעבר

ע"פ הרפואה הסינית, גיל המעבר אצל האישה הינו שלב פיזיולוגי חשוב ובעל משמעות בחייה של האישה.

המערך ההורמונלי של האישה משתנה והאנרגיה שהיתה מוקדשת לפוריות דועכת והגוף פנוי לתהליכים חדשים.
בשל סיבות שונות, אצל חלק מהנשים נוצר חוסר איזון הורמונלי לקראת גיל 48-50. חוסר איזון זה גורם לתופעות הידועות כ"סימפטומים של גיל המעבר" כדוגמת - גלי חום, שינויים במצב הרוח, חוסר שקט, יובש באזורים שונים בגוף ועוד...

הפתרון הנפוץ והידוע הינו הורמונים המהווים כתחליף ל"חסר" ההורמונלי שנוצר בגוף. אולם כאן אנו נתקלים במס' בעיות ידועות שלצערנו לאת מיד מעדכנים אותנו עליהן:

  1. הטיפול ההורמונלי אינו פותר את הבעיה אלא רק "מסתיר" אותה. הסימפטומים נעלמים כל עוד האישה נוטלת את הגלולות, אולם חוסר האיזון ההורמונלי נשאר ולרוב כאשר מפסיקים את נטילת הגלולות, הסימפטומים חוזרים.
  2. העלמות חלקית בלבד של הסימפטומים.
  3. הסכנות בנטילת הורמונים!  הקשר בין סרטן והורמונים לגיל המעבר נמצא כמובהק וחד משמעי! יחד עם סכנות נוספות שיפורטו במהשך

מחקר של ארגון הבריאות העולמי גילה

בשנת 2007 הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן IARC (International Agency for Research On Cancer) של ארגון הבריאות העולמי (WHO) פרסמה דו"ח מורחב (לקריאת הדו"ח - עמוד 326) בו היא הודיעה מפורשות כי הטיפול בתחליפי הורמונים לנשים בגיל המעבר מוגדר כ"גורם לסרטן בבני אדם".

"Combined estrogen–progestogen menopausal therapy is carcinogenic to humans"

לאורך השנים, מנסה הרפואה הקובנציונאלית למצוא פתרון לתופעות גיל המעבר. אולם, מרבית ה"תשובות" שניתנו נמצאו לאחר זמן מסויים כבעיתיות ומסוכנות לשימוש. להלן מס' דוגמאות:

בשנות ה- 70 נהגו לתת תחליפי אסטרוגן - אלו נמצאו כגורמים לסרטן הרחם ועל כן הטיפול בהם ירד משמעותית.
בשנות ה- 80, הוחלט על מתן של תחליפי אסטרוגן יחד עם פרוגסטרון שהאחרון ניתן למס' ימים בחודש. אולם, במהרה נמצא קשר ישיר בעליה של התפתחות סרטן שד וסרטן הרחם אצל נשים שנטלו תחליפים אלו למשך 5 שנים (לקריאת המחקר המעודכן). בהמשך נמצא כי פרוגסטרון סינטטי גורם לעליה של טריגליצרדים (שומנים בדם), עליה בכולסטרול הרע (LDL), מחלות לב, סכרת ועוד...

מחקר רחב ממדים (16,608 נשים) שנערך בארה"ב רצה לבחון את הסיכונים והיתרונות של תוספי אסטרוגן ופרוגסטרון סנטטי. המחקר הופסק לפני שהצטברו מספיק נתונים כיוון שיחד עם תוספי ההורמונים הופיעה עלייה במחלות לב, התקפים ותסחיפי ריאות בהשוואה לקבוצת הביקורת - לקריאת המחקר.

בעשור האחרון, אחרי מחקרים נוספים, הגיעו הרופאים למסקנה שנטילת הורמונים עלולה לגרום לתופעות לוואי רבות שהוכחו במחקרים הרפואיים האחרונים ובניהן: התרבות יתר של תאים, פקקת, שבץ, אי תפקוד של כיס מרה, אבנים בכיס המרה, בחילות, בצקות וכאבי ראש. למרות כל תופעות הלוואי נשים רבות נוטלות הורמונים בגיל המעבר כמעין גזירת גורל בלתי נימנעת.

 

מה גילו החוקרים על רפואה סינית

מחקרים רבים נעשים בעולם בנושא גיל המעבר ורפואה סינית. מחקרים אלו מראים כי טיפול ברפואה סינית - אם בצמחי מרפא, דיקור או תזונה הינם בטוחים לשימוש ויעילים באופן ברור לטיפול בסימפטומים של גיל המעבר.
מחקרים אלו מצאו שטיפולים ברפואה סינית, מאזנים את המערכת ההורמונלית אצל האישה ובכך מפחיתים עד מעלימים את תופעות גיל המעבר כדוגמת גלי חום, עייפות, שינויים במצבי הרוח ועוד.

ציטוט מאחד המחקרים:
"נשים רבות דיווחו על השפעה ניכרת מהטיפול בדיקור בהפחתה משמעותית בתדירות ועוצמת גלי החום הן בלילה והן ביום. כמו כן דווח על שינויים הקשורים בשיפור איכות השינה וכן מגוון של שינויים גופניים ונפשיים שונים - עליה במצב רוח, רגועה יותר ועוד".

להלן מספר דוגמאות בנושא:

חשיפה
איך נעלמו לסיגי גלי החום
תוך שלושה טיפולים בדיקור !
סיפור מרתק - לצפייה לחצי כאן.

גיל המעבר לפי הרפואה הסינית

על פי ההבנה הסינית, מחזוריות האישה משתנה בכל 7 שנים כך שבגיל 14 נכנסת האישה לתקופה הפורייה שלה וכעבור חמשה מחזורי חיים (5X7) מגיעה האישה לגיל 48. בגיל זה, בשל תהליכים פיזיולוגיים ואנרגטיים שונים המתרחשים בגופה של האישה, מסיימת האישה את תקופת הפוריות. תהליך זה הינו תהליך פיזיולוגי תקין ובמידה והאישה מקפידה על אורח חיים בריא ואיזון נכון, לא אמורים להופיע סימפטומים.
במצב תקין, בלוטת ההיפופיזה (בלוטה במוח האחראית על הפרשת הורמונים המגרים את השחלות להפריש אסטרוגן ופרוגסטרון), אמורה להבין כי עליה להפסיק להפריש את ההורמונים המגרים את השחלות ובהתאם השחלות אמורות להפסיק את פעולתן.
כמו כן, בגיל זה מתרחש תהליך ניווני של השחלות המוביל לירידה בהורמון האסטרוגן שהינו ההורמון הראשי המיוצר ע"י השחלות. בגוף בריא ומאוזן, ישנן רקמות נוספות בגוף בעלות יכולת של יצור אסטרוגן כדוגמת רקמות שומן ובלוטת האדרנל (בלוטת יותרת הכליה) וכמות האסטרוגן המיוצרת על ידם אמורה להיות מספיקה לצרכי הגוף.
אולם, כיום, נשים עובדות שעות רבות, מתישות את גופן, נמצאות תחת מתח ועמוס רב, אינן מצליחות לשמור על אורח חיים בריא ובמיוחד דואגות למראה גוף רזה ככל הניתן. כל אלו, מחלישים את יצור האסטרוגן ע"י בלוטת האדרנל ורקמות השומן ועל כן ההיפופיזה שבמוח ממשיכה לחשוב כי ישנו מחסור באסטרוגן בגוף וממשיכה להפריש הורמונים האמורים להפעיל את השחלות המנוונות, אך לשווא.
חוסר האיזון הנ"ל גורם לתופעות השונות והלא נעימות של של גיל המעבר כדוגמת גלי חום, אוסטאופורוזיס (בריחת סידן), יובש בנרתיק ועוד.

הטיפל בעזרת רפואה סינית עוזר לגוף להבין כי הוא נכנס לשלב הבלות - שלב ניוון השחלות, ובהתאם ליצור איזון בין כל הרקמות והאברים בגוף הקשורים לתהליך. טיפול נכון יבנה ויחזק את פעילות בלוטת האדרנל ויאזן את בלוטת ההיפופיזה שבמוח אשר "תבין" כי עליה להוריד את רמות ההורמונים המופרשים והתוצאה תהייה ירידה ואף העלמות של תופעות גיל המעבר (גלי חום, עייפות, בריחת סידן ועוד).
לרוב התהליך הטיפולי נעשה ע"י דיקור, אך כלים נוספים חשובים העומדים לרשות המטפל הינם תזונה המותאמת באופן אישי לכל אישה ואישה ו/או צמחי מרפא לצורך תמיכה בתהליך במידה ונדרש.

 

סובלת מתופעות גיל המעבר?
צרי איתנו קשר עוד היום לטלפון 09-7430045
או לחצי כאן והשאירי פרטים בטופס ההרשמה
ואנו נחזור אליך תוך 24 שעות
ללא תשלום וללא התחייבות


 


יכול להיות שהמאמר הזה יכול לעזור למישהי שאתם מכירים
 תהיו חברים - שתפו אותו עם החברים שלכם 

רועי סופר
מומחה לרפואה סינית עתיקה

מנהל מרפאת עידנים
רפואה עתיקה בעידן החדש
הבית לבריאות המשפחה
09-7430045

 

   תוכן אתר זה הינו לצורכי מידע בלבד והוא אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה
או הנחייה רפואית כל שהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ומטפלי המרפאה אינם רופאים.


עמוד הבית  |  צוות המומחים של עידנים  |  הקטנטנים של עידנים  |  מתנות לבחירתכם   |  סרטונים  |  צרו עמנו קשר

                        מפת האתר  |  חזור למעלה 

מרפאת עידנים | רחוב הצומת  9, כפר סבא | 09-7430045 | clinic@idanimclinic.co.il | כל הזכויות שמורות  |  צור קשר 
לייבסיטי - בניית אתרים