מרפאת עידנים - invitation-for-meeting-lital-3M

 

במגמת גדילה

ליווי מקצועי ממוקד להתפתחות תינוקך

 
גיל שלושה חודשים - מה הוא אומר:
שני, תינוקת מקסימה בת חודש וחצי הגיעה למרפאה כאשר היא לא מצליחה לסובב את הראש מצד אחד לצד שני תוך שכיבה על הבטן. הפנים שלה פשוט "נתקעו" באמצע הפעולה, האף והפה נשארו צמודים למזרן וגרמו לשני לחוסר נוחות משמעותי. בשל כך, שני לא היא היתה מוכנה לשכב על הבטןהקושי אשר ליווה את שני (ואת הוריה כמובן), גרם לבעיה בשינה, חוסר שקט, קשיים בהנקה, בשכיבה בעגלה ועוד...

אולי זה יפתיע חלק מן ההורים, אבל אפילו בגילאים רכים אלו, כבר בחודשים של ראשית התפתחות התינוק, עלולים לצוץ קשיים או בעיות סמויות שונות שלרוב אנו כהורים לא מייחסים להם שום חשיבות. כיום יודעים שקשיי התפתחות בגיל צעיר, אפילו קלים ביותר, עלולים להוביל לבעיה ועיכוב משמעותי בהמשך. 

שני לא הצליחה לסובב את הראש ולהחזיק אותו בזמן שכיבה על הבטן כיוון ששרירי הצוואר שלה היו חלשים מדי. כבר בפגישה הראשונה, עבדנו על חיזוק שרירי הצוואר, נתנו להורים תרגילים לעבודה יומית בבית, ותוך שבוע בלבד חל שיפור ניכר במצבה של שני.

ומה היה קורה אם לא היינו מטפלים בזה בזמן ?

סביר להניח ששני היתה ממשיכה לסרב לשכב הבטן. שרירי הצוואר שלה לא היו מתחזקים ובהתאם גם שרירי חגורת הכתפיים, וייתכן כי היינו רואים קושי או בעיה בהתהפכות מהבטן לגב או מהגב לבטן, דבר העלול לעכב את שלב הזחילה, שלב העלייה על 6 קושי במערכת ההצלבה וכך הלאה... אבחון מדוייק וטיפול מתאים מנעו אצל שני התפתחות של בעיה קטנה לגדולה. בנוסף, ההורים זכו ללמוד איך לזהות קושי עוד לפני שגדל לבעיה.
 
התינוק שלך בן שלושה חודשים. רוצה להיזכר מה הוא אמור לדעת ? צפי בסרטון הקצר.
             
 
 
אצל יריב תינוק בן 3 חודשים היה קושי בשליחת יד לצעצוע ותפיסה שלו. בנוסף, יריב לא הצליח לסגור את כף היד סביב חפץ שתפס. בבדיקה התגלה שבית החזה של יריב לא היה גמיש מספיק ובכך הקשה על היכולת של הושטת היד קדימה ובאלכסון דבר אשר גרם להגבלה בטווח התנועה. בנוסף, ליריב לא נוצר קשר טוב בין העין והיד ולכן הוא לא הצליח לדייק בתנועה ולתפוס את החפץ. 

התוצאה הייתה תינוק מתוסכל שקשה לו להישאר לבד ולהעסיק את עצמו. עבודה מכוונת במרפאה על תרגילים להגמשת בית החזה, תרגילים לשיפור השכיבה על הבטן ותרגול לחיזוק קשר עין יד בשילוב עבודה של ההורים בבית, פתרו לגמרי את הבעיה ויריב תופס כל חפץ שבא לו וכמובן מוכן לשחק גם כשאמא מתרחקת.

שלב גיל השלושה חודשים מהווה בסיס ראשוני להתפתחות התינוק. ישנם קשיים שונים שהתינוק יכול לחוות כדוגמת אלו שציינו מעלה ואחרים. אחד מהקשיים המוכרים בשלב זה הינו קושי של תינוקות לשכב על הבטן ועל צידי הגוף דבר הגורם לבכי ולתסכול של התינוק וגם של ההורים.

בפגישה קצרה וממוקדת עם ליטל ירון - מומחית להתפתחות תינוקות וכותבת המדריך "לגדול בכיוון הנכון",
תקבלו הערכה מקצועית לגבי התפתחות התינוק שלכם והאם ישנם דברים שצריך לשים לב אליהם. הפגישה מלווה בהמלצות מעשיות לתרגילים חשובים ליישום ועידוד התפתחות תקינה של תינוקכם. וכמובן, אם תינוקכם מתפתח בהתאם לגילו, תקבלו המלצות למיצוי פוטנציאל ההתפתחות.

 
 

למי מיועדת הפגישה? 
פגישת המעקב מיועדת לתינוקות מגיל 3 חודשים עד גיל שנתיים. אולם היא 
מומלצת בשלבי התפתחות קריטיים סביב גילאי 3 חודשים, 6 חודשים,
9 חודשים ו- 12 חודשים.
 
בגילאים אלו, ניתן לבדוק ולעקוב אחר התפתחות התינוק ולטפל בהצלחה ב"פספוסים" אשר עלולים להיות קשים יותר לטיפול אם לא יטופלו בזמן.

איפה? 
הפגישות מתקיימות במרפאתנו, מרפאת עידנים, בכפר סבא. 

כמה זמן זה לוקח?...   
משך הפגישה כ- 40 דקות
מתלבטת? לא בטוחה? לחצי כאן וקראי מה כתבה אורנה לאחר מפגש בדיוק כזה
 
עלות פגישת מעקב התפתחותי לחברות מועדון הקטנטנים של עידנים, 75 ש"ח בלבד !! במקום 180 ש"ח.
מחיר זה תקף לחודש ימים מקבלת המייל. אנו ממליצים לא לפספס.

מלאו את פרטיכם בטופס כאן למטה ואנו נשלח אליכם שאלון אבחון ראשוני למילוי לפני הפגישה.
לאחר מילוי השאלון נחזור אליכם לתאום מועד הפגישה.
דואר אלקטרוני:*
סלולרי:*
שם:*
      
 
יש לכם שאלה? התקשרו אלינו לטלפון: 09-7430045 או במייל: clinic@idanimclinic.co.il
 
"טפל בקשה בעודו קל,
טפל בגדול בעודו קטן.
העניינים הקשים בעולם,
תחילה היו קלים.
העניינים הגדולים בעולם,
תחילה היו קטנים.
 
לפיכך החכם יטפל בקשה בעודו קל,
ומטעם זה לא יתקל בקשיים כל ימיו"
  
לאו טצה, הטאו טה צ'ינג
(ספר הדרך והסגולה - מאה 6 לפנה"ס)
 
 
שלכם,
צוות מרפאת עידנים 09-7430045
רפואה עתיקה - בעידן חדש
הבית לבריאות המשפחה