מרפאת עידנים - invitation-for-meeting-lital-6m

 

במגמת גדילה

ליווי מקצועי ממוקד להתפתחות תינוקך

 
 
גיל 9 חודשים - מה הוא אומר:

ארי בן 8.5 חודשים הגיע למרפאה כי הוריו דאגו שכשהוא מתרומם לעמידת 6 ,מתנדנד פעם אחת קדימה-אחורה ומיד קורס ונחבט בפניו. באבחון מצאנו כי בזחילת גחון (על הבטן) רק צד ימין של הגוף פועל ופעיל וצד שמאל נגרר אחריו.

קושי או בעיה קטנה בשלב הזה, כבר ברורים כמפריעים להמשך ההתפתחות התקינה, ובהחלט יכולים להפוך לבעיה ועיכוב משמעותי בשלבים הבאים. זה יכול להיות קושי שלא זוהה ואובחן בשלבי ההתפתחות הקודמים או קושי שהתעורר בשלב זה.

ארי לא הצליח לעמוד על 6 וזחל רק ע"י שימוש בצד אחד בשל חוסר סימטריה שנגרר ממש מהשבועות הראשונים לחייו, חוסר הסימטריה גרר חולשה בחגורת הכתפיים ובקשר בין צד שמאל של הגוף לצד ימין, אובחנה גם בעייה ברפלקס שאמור למנוע את ה"התרסקות" (רפלקס הבלימה). בטיפול במרפאה והמשך תרגול בבית חיזקנו את צד שמאל _לא על חשבון צד ימין!!) כדי ליצור סימטריה, חיזקנו את היכולת לבלום ע"י חיזוק הידיים וחגורת כתפיים ואת היכולת להתרומם ולהשאר בעמידת 6. תוך זמן קצר ארי זחל על 6 ללא בעיה ועם נפילות מעטות בלבד.

ומה היה קורה אם לא היינו מטפלים בזה בזמן ?
סביר להניח שארי היה נשאר במצב זחילת גחון ומדלג על זחילת 6 ישר לשלב הישיבה. בכך היה מונע התחזקות של חגורת הכתפיים ו"כניסה למקום" של המפרקים העגולים – ברכיים, ירכיים, שורשי כף היד והכתפיים. חשוב ביותר – ארי לא היה מפעיל את מערכת ההצלבה של הגוף שחשובה בהמשך ללמידה בגן ובבית הספר. בנוסף היה נוצר פער תפקודי בין צד ימין של הגוף לצד שמאל מה שעלול לפגוע בעמידה היציבה וההליכה בעקבותיה, ובהמשך קושי לשבת בשיעור בביה"ס ועוד.


אבחון מדוייק וטיפול מתאים במרפאה ובבית מנעו אצל ארי התפתחות של בעיה בינקות לקשיים ואבחון שגוי של בעיה בגיל הגן וביה"ס. בנוסף, ההורים זכו ללמוד איך לזהות בעיה עוד לפני שהחמירה.

 

התינוק שלך בן 9 חודשים. רוצה להיזכר מה הוא אמור לדעת ? צפי בסרטון הקצר.

אורי בת 7 חודשים הגיעה אלינו עם קושי לשכב על הבטן, לא התהפכה ולא זחלה. בתשאול התברר כי לא שכבה כלל על הבטן ולא "מכירה" בתחושה את צידי הגוף, מחשש של ההורים בשל ריפלוקס. מאחר והייתה תינוקת "נוחה" וחייכנית, היא בלתה בכיף בבהייה בצעצועים או באחות הגדולה. אבחנו בין היתר חגורת כתפיים חלשה, מתח שרירים נמוך וגמישות גדולה במפרקים. באופן כללי חוסר מוטיבציה לנוע ולהתהפך/להתקדם. עבדנו על "לעורר" ולהניע, ליצור רצון לפעול ולאתגר, יצרנו עניין כדי לעודד תנועה וכמובן חיזקנו את השרירים ולימדנו איך להשתמש רק בחלק מטווח התנועה של מפרקי הירך. תוך מספר פגישות כבר היה צריך לרדוף אחריה ברחבי הבית.

שלב גיל 6-9 חודשים עיקרו זחילת גחון, עלייה לעמידה 6 וזחילה על 6, מהווה את השלב המקדים לשלב הישיבה העצמאית והעמידה. ישנם קשיים שונים שהתינוק יכול לחוות כדוגמת אלו שציינו מעלה ואחרים. אחד מהקשיים המוכרים בשלב זה הינו דילוג על שלב הזחילה או זחילה שלא משתפת את שני צידי הגוף – ימין ושמאל.


בפגישה קצרה וממוקדת עם ליטל ירון - מומחית להתפתחות תינוקות וכותבת המדריך "לגדול בכיוון הנכון", תקבלו הערכה מקצועית לגבי התפתחות התינוק שלכם.
הפגישה מלווה בהמלצות מעשיות לתרגילים חשובים (בהתאמה לתינוקכם) ליישום ועידוד התפתחות תקינה.


וכמובן, אם תינוקכם מתפתח בהתאם לגילו, תקבלו המלצות למיצוי פוטנציאל ההתפתחות.
 

 
למי זה מיועד? 
פגישת המעקב מיועדת לתינוקות מגיל 3 חודשים עד גיל שנתיים. אולם היא 
מומלצת בשלבי התפתחות קריטיים סביב גילאי 3 חודשים, 6 חודשים,
9 חודשים
ושנה וחצי. 
בגילאים אלו, ניתן לבדוק ולעקוב אחר התפתחות התינוק ולטפל בהצלחה ב"פספוסים" אשר עלולים להיות קשים יותר לטיפול אם לא יטופלו בזמן.

איפה? 
הפגישות מתקיימות במרפאתנו, מרפאת עידנים, בכפר סבא. 

כמה זמן זה לוקח?...   
משך הפגישה כ- 40 דקות
מתלבטת? לא בטוחה? לחצי כאן וקראי מה כתבה אורנה לאחר מפגש בדיוק כזה

 
 
עלות פגישת מעקב התפתחותי לחברות מועדון הקטנטנים של עידנים, 75 ש"ח בלבד !! במקום 180 ש"ח.
מחיר זה תקף לחודש ימים מקבלת המייל. אנו ממליצים לא לפספס.

מלאו את פרטיכם בטופס כאן למטה ואנו נשלח אליכם שאלון אבחון ראשוני למילוי לפני הפגישה.
לאחר מילוי השאלון נחזור אליכם לתאום מועד הפגישה.
דואר אלקטרוני:*
סלולרי:*
שם:*
 
יש לכם שאלה? התקשרו אלינו לטלפון: 09-7430045 או במייל: clinic@idanimclinic.co.il
 
 
"טפל בקשה בעודו קל,
טפל בגדול בעודו קטן.
העניינים הקשים בעולם,
תחילה היו קלים.
העניינים הגדולים בעולם,
תחילה היו קטנים.
 
לפיכך החכם יטפל בקשה בעודו קל,
ומטעם זה לא יתקל בקשיים כל ימיו"
  
 
לאו טצה, הטאו טה צ'ינג
(ספר הדרך והסגולה - מאה 6 לפנה"ס)
 
 
שלכם,
צוות מרפאת עידנים 09-7430045
רפואה עתיקה - בעידן חדש
הבית לבריאות המשפחה