טיפ 11 צעצועים למרחקים ארוכיםליטל ירון - מומחית להתפתחות תינוקות 

כניסה היום לחנות צעצועים, דומה לסיבוב בפארק שעשועים. מדפי הצעצועים עמוסים לעייפה ומציעים מגוון עצום של רעיונות. כמובן שכולם מבטיחים לכם שמה שתקנו הוא "צעצוע התפתחותי" וזה בדיוק בדיוק מה שהתינוק שלכם צריך. אז איך לבחור מה מתאים?
אני מציעה לכם להפעיל דמיון, תושייה וקצת ראייה קדימה כדי לבחור צעצועים שיתאימו לכמה שיותר זמן, וכמובן לכמה שיותר שלבים בהתפתחות תינוקכם. 

לנוחיותכם, הנה שוב קישור למדריך להתפתחות תינוקות "לגדול בכיוון הנכון" למקרה שאתם צריכים תזכורת.

 
 
 אז איך בוחרים? הנה מתחילים:
  1. מכירים את הספר המתקפל ששמים בעריסה/בעגלה? יש ספרים חמודים מבד שניתן לתלות אותם על האוניברסיטה, ובהמשך כשהתינוק כבר זוחל ויושב אפשר להשתמש בספר כדי לדפדף (מוטוריקה עדינה), וגם כדי לסייע ללמידה של מילים ראשונות (צבעים, צורות, בע"ח תלוי מה מצוייר).
  2. בחרו רעשנים / קשקשנים עם ידית אחיזה שניתן לתלות על האוניברסיטה בהתחלה, ואח"כ התינוק יוכל לאחוז בהם לבד. אפשר לבחור מראש קשקשנים שמשולבים בהם כמה מרקמים של בד וסיליקון, כך שיוכלו לשמש גם כנשכנים. יש קשקשנים עם ציורי פרצופים או דמויות של בעלי חיים עליהם, שבהמשך ניתן להשתמש בהם גם ללמידה של שמות איברי הפנים, שמות בע"ח וכד'.
  3. צעצועים עם טבעות / חישוקים קטנים שתלויים עליהם מספר פריטים.
  4. צעצועים קטנים ומנגנים - בודדים בלבד. יכול לעזור בזמני נסיעה קשים.
  5. צעצוע עם "פריטים קופצים" יכול להתאים כבר כשהתינוק שוכב על הבטן ונשען על המרפקים. בהתחלה אתם תלחצו והוא רק יסתכל. בהמשך התינוק יושיט יד, וכך גם יתרגל הרמת יד והשענות על השנייה לקראת התהפכות וזחילה. אם כבר קניתם או קיבלתם צעצוע כזה שגם מנגן ומהבהב, אל תשאירו את המתג על ON. הפעילו אותו במקרים בודדים.
  6. כדורים בגדלים, בצבעים ובמרקמים שונים.
  7. טבעות/חישוקים בגדלים ובצבעים שונים. התאימו לגיל! אפשר לתלות על האוניברסיטה לעידוד הושטת ידיים, ובהמשך ליצירת קשר בין הרגליים והידיים, שיווי משקל בישיבה ובעמידה ועוד.
  8. קוביות בגדלים ובצבעים שונים, מבד ומפלסטיק. בשכיבה על הבטן - אתם תבנו מגדל והתינוק יפרק, בהמשך תוכלו להשתמש במגדל כדי לעודד זחילה, ויום אחד התינוק שלכם כבר יבנה מגדלים לבד...
 

כדי לוודא שאין "עודף" אתם מוזמנים לחזור ולקרוא את מה שכתבנו בטיפ "הצפה חושית"
 
 

ומה אפשר לבד ? הנה כמה דוגמאות: 
 להכניס לתוך בקבוק מים עם נצנצים ולסגור היטב. 
 לתפור לגרב עיניים ופה (רק חוטים לא כפתורים!) לתלות אותה על האוניברסיטה או להשתמש בה כבובה מדגדגת. להכניס לתוך בקבוק אורז/קטניות, לסגור היטב והרי לכם "מקל גשם" תוצרת בית. 
 לחתוך חור עגול במכסה קופסת תחליף מזון לתינוקות, ותינוקכם יוכל להכניס פנימה קוביות/כדורי פונפון. עם הגיל תוכלו להקטין את גודל החור ולאתגר את תינוקכם.

יש לכם עוד רעיונות? נשמח אם תשתפו בהמשך לטיפ זה...

 


 
בברכה,
ליטל ירון - מומחית להתפתחות תינוקות
מרפאת עידנים 09-7430045

רפואה עתיקה - בעידן חדש
הבית לבריאות המשפחה
 
   
הגעתם לטיפ זה דרך חבר\ה? אתם מעוניינים לקבל מאיתנו מידע נוסף בנושא התפתחות תינוקות?
לחצו על קישור זה!
 
   
בוודאי יש לכם חברים שטיפים אלה יכולים לעזור להם.
העבירו להם את הקישור של עמוד זה. הם יודו לכם וגם אנחנו.
 
   
 

   תוכן אתר זה הינו לצורכי מידע בלבד והוא אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה
או הנחייה רפואית כל שהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ומטפלי המרפאה אינם רופאים.


עמוד הבית  |  צוות המומחים של עידנים  |  הקטנטנים של עידנים  |  מתנות לבחירתכם   |  סרטונים  |  צרו עמנו קשר

                        מפת האתר  |  חזור למעלה 

מרפאת עידנים | רחוב הצומת  9, כפר סבא | 09-7430045 | clinic@idanimclinic.co.il | כל הזכויות שמורות  |  צור קשר 
לייבסיטי - בניית אתרים