מרפאת עידנים - דרכים טבעיות להורדת חום
 דרכים טבעיות להורדת חום     
דף הבית >> עזרה ראשונה למחלות נפוצות >> דרכים טבעיות להורדת חום


עשה ואל תעשה כשהילד חולה
דרכים להורדת חום


מומלץ להדפיס עמוד זה ולתלות במקום נגיש בבית (כפתור ההדפסה בתחתית העמוד)

השיטות המפורטות בפרק זה, הן סוג של "תרופות סבתא" אך הן שימשו ועדיין משמשות דורות רבים. אנו בחרנו את השיטות שאנו מכירים מתוך ניסיון רב ומדיווח של הורים רבים כי הן יעילות בהורדת החום והקלה על הילד. לרוב, יש לצפות לירידת חום של בין 0.3-0.7 מעלות. 

דגש חשוב: ההסבר המובא לעיל מיועד להורים אשר קראו את המדריך השלם לטיפול בחום - מדריך מקיף העוסק בכל הנושא של חום בזמן מחלה: משמעות החום, מדוע אנו מפתחים חום, מה הסכנות בהורדת חום בעזרת תרופות, איך לטפל בחום בצורה בטוחה, מה ההבדל בין הורדת חום עם תרופות לשיטות טבעיות ועוד. אנו מזמינים אתכם להוריד את המדריך ללא תשלום בקישור הזה.

אמבטיות:

דרך אחת, היא האמבטיות. חשוב להקפיד ולהדגיש כי על האמבטיה להיות חמימה ונעימה (ילד עם חום חש אמבטיה פושרת כקרה) אין לעשות אמבטיות קרות, ועל משך השהייה באמבטיה להיות ארוך מעשרים דקות, דבר אשר יאפשר למים לקלוט את חום הגוף לתוכם. מומלץ להוסיף לאמבטיה חצי כוס חומץ תפוחים.

גרביים עם חומץ תפוחים:

דרך נוספת טובה היא לטבול את גרבי הילד בחומץ תפוחים ולגרוב לו אותן בזמן השינה. פעולה זו מאפשרת לגוף לפלוט את החום דרך כפות הרגליים וניתן לראות כי הגרביים מתייבשים לאחר כשעה עד שעה וחצי (מומלץ לכסות את המיטה במגבת על מנת שלא תספוג את החומץ).
בנוסף, מומלץ למהול חצי כוס חומץ תפוחים ברבע כוס מים, לטבול במגבת ו'לנגב' את כל אזורי המפרקים בגוף- עורף, בית שחי, מרפקים, שורש כף היד, ברכיים וקרסוליים.
את אותה מגבת ניתן להניח כרטייה על המצח או העורף.
 
מיץ תפוחים:

לילדים מעל גיל שנה וחצי אפשר לתת לשתות מיץ תפוחים טבעי (לילדים צעירים יותר מומלץ לדלל עם קצת מים), או תה קמומיל במהלך היום.
 
הערות חשובות ליישום:
 
הערה: אנו ממליצים להתחיל להשתמש בשיטות אלה כבר בחום של 38.5 מעלות, בכדי שנהיה בטוחים שאנחנו נשארים בטווח בו ההורים אינם מודאגים.
להזכירכם, חום אינו דבר מסוכן והוא חיוני ביותר לתהליך הליחמה וההחלמה (תוכלו לקרוא על כך ב- מדריך השלם לטיפול בחום).הורדה אגרסיבית שלו, פוגעת בתהליכים חיסוניים חשובים של הגוף.

חשוב להדגיש כי כהורים עלינו לתצפת על התנהגות הילד במהלך מחלה המלווה בחום תוך תשומת לב ועין בוחנת. חיוניות הילד (ערנות, תקשורת, תגובתיות), היא אחד המדדים החשובים למהלך המחלה והיכולת של הגוף להתמודד עימה. ילד עם חום אף שאינו גבוה, אך הילד אינו חיוני, אינו מתקשר, ערנותו נמוכה או שהוא אפטי, יש להתייחס למצב זה באופן מיידי ולעדכן את הרופא המטפל והמטפל במרפאתנו.
 
מה קורה אם החום לא יורד?
אל דאגה, במרבית המקרים הוא ירד אך צריך לכך סבלנות, רוגע ואמון בילדכם. משך זמן הלחימה תלוי בסוג הפולש שפלש לגוף וצריך לזכור שהורדתו בעזרת תרופות, ישבש את מהלך המחלה. 
אם אינכם בטוחים, אתם חוששים או רוצים עין מקצועית נוספת למעקב, אנחנו כאן בשבילכם. 
צרו עמנו קשר בטל: 09-7430045 ונשמח לעזור.

 
נמאס לכם שהילד חולה? רוצים להתייעץ עם אחד המומחים שלנו בתחום מחלות ילדים?
הכניסו את הפרטים שלכם בתיבת הרישום כאן למטה, ונחזור אליכם בהקדם!

 

שלכם,
צוות מרפאת עידנים 09-7430045
רפואה עתיקה - בעידן חדש
הבית לבריאות המשפחה

בהנהלת רועי סופר
אין הכתוב לעיל מהווה המלצה רפואית כל שהיא או תחליף ליעוץ רפואי מתאים

 
 
שלח לחבר הדפס
שתף